Eğitim Programları

Otomasyon Teknolojileri Eğitim Ve Uygulama Merkezi (OTEM), endüstriyel otomasyon alanında (Hidrolik, Pnömatik, PLC,Elektrik ve Elektronik) ülkemizin önde gelen merkezlerindedir.Bütün eğitimler uluslararası standartlara uygun uygulamalı olarak verilmektedir..

CNC Torna Tezgah Başı Eğitimi

1. CNC torna tezgahını açma ve referansa gönderme, , 2. CNC torna tezgâhının kontrol panelini kullanılması 3. CNC torna tezgâhlarını manuel kullanılması 4. CNC torna tezgâhına iş parçası bağlanması ve iş parçası sıfırının yapılması, 5. CNC torna…

Endüstriyel Pnömatik

Bu eğitimde pnömatik sistemin yapısı,hava dağıtım sistemi,semboller,çeşitli devre teknikleri kavaratılmaktadır.Bütün bu konular uygulamalı olarak verilmektedir.

Endüstriyel Hidrolik

Bu eğitimde Temel hidrolik prensipler (basınç,kuvvet,debi,deplasman,hız,tork vd.), semboller ve devre okuma,hidrolikte kullanılan elemanlar (Pompa,motor,silindir,valfler vd) çalışma prensipleri ve devredeki görevleri,hidrolikte temizlik ve bakımın önemi kavratılmaktadır.

Mobil Hidrolik

Bu eğitimde mobil hidrolik sistemin yapısı,kullanılan elemanların görevi iç yapısı ve sembolleri,mobil hidrolik devrelerin okunması kavratılmakta ve mobil setlerde uygulamalar yaptırılmaktadır.

PLC

Bu eğitimlerde PLC nin yapısı ve programlama mantığı kavratılmaktadır.Eğitimler uygulamalı olarak verilmektedir.

Elektrik Elektronik

Bu kurslarda eğitimlerin içerilerine uygun olarak uygulamalı eğitimler verilmektedir.

Firmaya Özel Kurslar

Bu eğitimlerde firmanın ihtiyacına uygun olarak eğitim plan ve programı yapılarak uygulamalı eğitimler verilmektedir.Firma hidrolik devreleri ve makinaları üzerinden de eğitim verilebilmektedir.